www.prazdninynaslovensku.sk
Section image

Čo je to Ayurveda

O Ayurvede

Tradičný ucelený systém zdravotnej starostlivosti uznaný Svetovou zdravotníckou organizáciou, ktorej hlavným cieľom je hlavne prevencia ochorení. Vďaka správne zvoleným bylinným preparátom a upravenému jedálnemu lístku si posilníte imunitu, nabijete sa energiou, zbavíte toxínov, ťažkostí, ako sú opuchy nôh či bolesti chrbta a zlepšíte si stav Vašej pokožky.

Podľa Ayurvedy je v každom z nás kombinácia troch energií (dóš) Vata, Pitha, Kapa, v ktorých sa skrýva 5 živlov. Od nich sa odvíja Vaša povaha a temperament. Pokiaľ dominuje jedna dóša, ovplyvňuje to naše zdravie. Choroby sú výsledkom nerovnováhy dóš. Väčšinou si ju narušujeme sami zlou životosprávou, nedostatkom pohybu, stresom. Používanie nutričnej stravy je základom ayurvedskeho liečebného systému. Strava je vnímaná ako prirodzený liek. Za Ayurvedou sa skrýva hlavne zmena životného štýlu. Aby bol výsledok trvalý, musíte si preniesť do bežného života to, čo Vám doporučí ayurvedska lekárka. Výrobky, ktorými Vás budeme ošetrovať si môžete kúpiť, ale najdôležitejšie je zmeniť stravovacie návyky.

Ayrvedske kúpele vedie vyštudovaná lekárka s dvoma terapeutmi priamo zo Srí Lanky. Centrum je vybavené originálnym nábytkom a doplnkami z ostrova Srí Lanka. Na začiatku procedúry je potrebná úvodná konzultácia s lekárkou. Pri nej zisťuje, kde vo Vašom tele vzniká nerovnováha. Konzultácia je v anglickom jazyku. Ochotne Vám pomôže personál wellness centra. Na základe diagnostického testu Vám doporučí procedúry, vhodný jedálniček a bylinné balzamy či oleje, ktorými Vás budú masírovať. Tiež Vám doporučí ayurvédske produkty, ktoré si môžete zakúpiť priamo v centre. Masáž je veľmi príjemná, mäkká, zameraná na energetické body, nie na svaly. Vôňa masážnych olejov Vás dokonale uvoľní.

 

Otváracie hodiny Ayurveda Spa:
Denne okrem pondelka 10:00 - 21:00 (odporúčame objednať sa vopred)

 

 Ayurvédska strava / diéta

Ayurvéda vníma stravu ako prirodzený liek. Rozlišuje päť chutí: sladkú, kyslú, slanú, štipľavú a horkú. Kým je všetko v rovnováhe, mali by ste mať na tanieri zastúpenú každú. Ayurvédske menu je bohaté na zeleninu, strukoviny, ovocie a ryžu. Pitný režim tvorí voda a čaje. Kvalifikovaný tím kuchárov Vám pripraví zdravé menu po konzultácii s lekárkou.

 
 

Siddhalepa Ayurveda Spa

Spoločnosť Siddhalepa zo Srí Lanky, ktorá má v odbore ayurvedskej medicíny silnú pozíciu a tradíciu už vyše 200 rokov. Rodinná firma pod vedením Victora Hettigodu, ktorý bol ocenený prezidentom Srí Lanky za prínos v oblasti ayurvedskej medicíny, je veľmi úspešná a vyváža svoje bylinné prípravky do celého sveta. Všetky vysoko kvalitné oleje a balzamy používané pri procedúrach sú výrobkami firmy Siddhalepa vyrábané priamo na Srí Lanke na základe ISO 9001, ISO 14001, GPM (Good Manufacturing Practices). www.siddhalepa.com

 

V súčasnosti spoločnosť Siddhalepa prevádzkuje v Európe 4 Ayurvédske centrá, z toho 2 v Nemecku, 1 v Českej republike a 1 exkluzívne na Slovensku v hoteli Kaskády.

 

Prežite dokonalú letnú dovolenku s bohatým programom

FIRST MOMENT -10% do 30.5.2015

Venujte tento pobyt ako darček

30 % zľava z pobytových balíkov od nedele do stredy