Section image

Čo je to Ayurveda

O Ayurvede

Tradičný ucelený systém zdravotnej starostlivosti uznaný Svetovou zdravotníckou organizáciou, ktorej hlavným cieľom je hlavne prevencia ochorení. Vďaka správne zvoleným bylinným preparátom a upravenému jedálnemu lístku si posilníte imunitu, nabijete sa energiou, zbavíte toxínov, ťažkostí, ako sú opuchy nôh či bolesti chrbta a zlepšíte si stav Vašej pokožky.

Podľa Ayurvedy je v každom z nás kombinácia troch energií (dóš) Vata, Pitha, Kapa, v ktorých sa skrýva 5 živlov. Od nich sa odvíja Vaša povaha a temperament. Pokiaľ dominuje jedna dóša, ovplyvňuje to naše zdravie. Choroby sú výsledkom nerovnováhy dóš. Väčšinou si ju narušujeme sami zlou životosprávou, nedostatkom pohybu, stresom. Používanie nutričnej stravy je základom ayurvedskeho liečebného systému. Strava je vnímaná ako prirodzený liek. Za Ayurvedou sa skrýva hlavne zmena životného štýlu. Výrobky, ktorými Vás budeme ošetrovať si môžete kúpiť, ale najdôležitejšie je zmeniť stravovacie návyky.

 

Otváracie hodiny Ayurveda Spa:
Denne okrem pondelka 10:00 - 21:00 (odporúčame objednať sa vopred)

 

 Ayurvédska strava / diéta

Ayurvéda vníma stravu ako prirodzený liek. Rozlišuje päť chutí: sladkú, kyslú, slanú, štipľavú a horkú. Kým je všetko v rovnováhe, mali by ste mať na tanieri zastúpenú každú. Ayurvédske menu je bohaté na zeleninu, strukoviny, ovocie a ryžu. Pitný režim tvorí voda a čaje. Kvalifikovaný tím kuchárov Vám pripraví zdravé menu po konzultácii s lekárkou.

 

Výhodný pobytový balík od nedele do stredy za 107 € namiesto 154 €

Venujte tento pobyt ako darček

Vyberte si termín pobytu podľa toho čo sa deje v okolí